10 vokālisti, kuru dēļ ir vērts apmeklēt džeza koncertu

Raksta attēls - 10 vokālisti, kuru dēļ ir vērts apmeklēt džeza koncertu Publicitātes foto kolāža

13.04.2016 / Parmuziku.lv

Laikā no 27. aprīļa līdz pat 1. maijam Latvijā - Rīgā, Ventspilī, Cēsīs, Saldū un Jaunjelgavā tiks svinēta Starptautiskā džeza diena. Lai būtu vieglāk izvēlēties sev visatbilstošāko koncertu, piedāvājam iepazīties ar vokālistiem, kas uzstāsies džeza dienas pasākumos.

1. Beāte Zviedre

Jaunā dziedātāja Beāte Zviedre ir topošā Mūzikas akadēmijas absolvente. Klausītāji viņu atpazīs kā vokālās grupas "Framest" dalībnieci. Beātei ir daudzveidīga koncertu pieredze, kuru veido gan koncerti, gan teātra izrādes. Džeza dienas ietvaros 30. aprīlī viņa uzstāsies gan ar trio, gan ar kvartetu.

2. Līva Dumpe

Jaunā dziedātāja Līva Dumpe tik tikko savas spējas pierādīja konkursā Riga Jazz Stage 2016, iegūstot 3. vietu. Līva uzstājusies kopā ar Raita Ašmaņa bigbendu, kā arī pazīstamiem dziedātājiem kā Ieva Kerēvica un Intars Busulis. Starptautiskajā Džeza dienā 30. aprīlī Omas Briljanta istabā notiks Līvas Dumpes kvarteta koncerts.

3. Inga Bērziņa

Inga Bērziņa ir dziedātāja un arī jauno, talantīgo dziedātāju skolotāja ar bagātīgu koncertpieredzi. Labprāt izpilda džeza repertuāru, kas radīts Latvijā 20 gadsimta 60. gados. "StandartEXperiment" ietvaros Inga Bērziņa 30. aprīlī būs dzirdama Happy Days and Nights, bet pirms tam šajā pašā dienā viesu statusā uzstāsies "Pieneņu Vīns" lielkoncertā.

4. Evilena Protektore

Godalgoto džeza dziedātāju ar stilistiski daudzveidīgo, spēcīgo balsi - Evilenu Protektori Džeza dienas pasākumu ietvaros varēs dzirdēt vairākkārt - gan ar orķerstri Jazzatomy 29. aprīlī, gan 30. aprīlī grupas "Pieneņu Vīns" sastāvā.

5. Laimis Rācenājs

Laimis Rācenājs ir viens no Latvijas pazīstamākajiem vokālistiem, kas prātā paliek mākslinieciskā artistiskuma un savas balss siltā tembra dēļ. Džeza dienas ietvaros Laimis uzstāsies ar diksilenda ansambli Riga Retro, kuru repertuārā ir viss labākais no klasiskā džeza tradīcijām. Koncerts notiks 30. aprīlī klubā 9. vilnis.

6. The Coco'nuts

Patiesībā grupā "The Coco'nuts" ir pat trīs vokālistes: vadošā balss ir Marija, bet Ineses un Montas balsis visu padara vēl krāšņāku . "The Coco'nuts" nav tikai džezs, bet gan vairāku stilu sakausējums, ko paši sauc par  funkybluesrockswing. Šogad grupa sagaidīja savu debijas albumu "Amid Opposites". Starptautiskās džeza dienas ietvaros  "The Coco'nuts" varēs dzirdēt koncertā Cēsīs.

7. Very Cool People

Fanka grupa "Very Cool People" labprāt sadarbojas ar dažādiem dziedātājiem, tostarp Ralfu Eilandu un Kristīni Prauliņu, kuru balss tembrs dod grupas mūzikai citādāku džezīgāku vai arī roķīgāku noskaņu. Starptautiskās džeza dienas ietvaros "Very Cool People" uzstāsies jaunajā Torņa ielas 4 muzikālajā bārā Cartel Bar Riga.

8. Anna Krista Ostrovska

Krista Saržanta kvarteta sastāvā klausītāji 30. aprīlī varēs iepazīt jauno dziedātāju Annu Kristu Ostrovsku. Viņa mācījusies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, studējusi arī Dānijā. Muzikāli sadarbojusies arī ar hiphopa māksliniekiem Reiks un Gustuss.

9. Kilian Sladek

Kilian ir džeza vokālists, komponists un vokalīzes meistars no Minhenes. Sākumā ir mācījies klasisko trompeti un tradicionālo Bavārijas pūšaminstrumentu mūziku, līdz atklājis džeza žanru. Apmaiņas programmas ietvaros jau gadu dzīvo Rīgā. Drīzumā klausītājiem tiks nodots debijas autorkompozīciju albums “Fading into Life”. Kilians ar kvintetu uzstāsies džeza dienas ieskaņā 29. aprīlī.

10. Aleksandra Line

Arī dzejas deklamēšanai ir vajadzīga spēcīga, trenēta un izteiksmīga balss, kāda ir Aleksandrai Linei. Viņa raksta un lasa dzeju krievu, latviešu un angļu valodā un kopā ar džeza mūziķiem radījusi spoken word - dzejas un džeza improvizācijas programmu "Klausies. Слушай. Listen.", kuru 28. aprīlī varēs noklausīties džeza klubā Trompete.

Ik gadu vispasaules Džeza dienas svinēšanu vieno kopēja tēma, un par 2016. gada tēmu kļūs Jazz Service - džeza pieejamība visiem sabiedrības segmentiem, ieskaitot vecāka gadagājuma cilvēkus, bāreņus, cilvēkus ar mobilitātes traucējumiem un bērnus ar nelabvēlīgiem ģimenes apstākļiem.

Starptautiskā Džeza dienas 2016 pilna programma aplūkojama šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!