Industrijas Ziņas

Beidzot apkopotas Latvijas grupu saites

Raksta attēls - Beidzot apkopotas Latvijas grupu saites

18.11.2015 / Inese Grīnberga

Grupa DJ Krankenwagen prezentē interaktīvu karti un plakātu, kurā apkopotas Latvijas mūzikas grupas un to savstarpējā saistība.

Grupa DJ Krankenwagen Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienā prezentē papīra plakātu ar nosaukumu Plakāts. Lai radītu šo plakātu, grupas DJ Krankenwagen dalībnieks Linards Kalniņš Latvijas mūzikas grupu nosaukumus un to dalībnieku savstarpējo sakarību meklējumos pavadījis daudzas sarunas un vairākas nedēļas neatlaidīga darba.

Tieši Latvijas neatkarības 97.gadadienā Linards savu veikumu nodod Latvijas iedzīvotājiem un mūzikas klausītājiem. 

DJ Krankenwagen nav tāda grupa, kuras plakātu daudzi vēlētos likt pie sienas, bet tas tai, protams, neattur to ļoti vēlēties. Risinot šo problēmu, grupa nonāca pie domas radīt plakātu, uz kura ir rakstīti arī daudzi citi Latvijas grupu nosaukumi. Pat tad, kad kāds pieliks šo plakātu pie savas sienas kādas citas grupas dēļ, grupa dzīvos ar to silto sajūtu, ka kādam pie sienas ir DJ Krankenwagen plakāts,

stāsta Linards.

Plakātā attēlotas plaušas (DJ Krankenwagen raksturo medicīniskas tēmas). Tumši sarkanajā plaušā uz balta fona ir izvietotas stilizētas alveolas, katra alveola ir mūzikas grupa, un katrs savienojums norāda, ka vismaz viens mūziķis ir kādreiz spēlējis katrā no šīm divām grupām.
Lai iegādātos oriģinālo DJ Krankenwagen plakātu, rakstiet DJ Krankenwagen Facebook lapā!
Pirātiskais DJ Krankenwagen plakāts ir ŠEIT!
 

Lai iepazītos ar paplašinātu grupu tīklu web versijā, kā arī visiem iekļautajiem grupu dalībnieku vārdiem, izveidota interaktīva karte, kurā katrs aplītis ir mūzikas grupa, un katrs savienojums norāda, ka vismaz viens mūziķis ir kādreiz spēlējis šajās grupas.

Visi oriģinālā plakāta tirdzniecībā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti grupas DJ Krankenwagen turpmākajai radošajai darbībai. Ja kāda no plakātā redzamajām grupām nevēlas, lai tās nosaukums būtu uz šī plakāta, vai arī vēlas saņemt daļu no tirdzniecības ienākumiem, tad DJ Krankenwagen tiešām ir ļoti žēl.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!