Iepazīsties! Mēneša Industrijas cilvēks - Timurs Tomsons!

Raksta attēls - Iepazīsties! Mēneša Industrijas cilvēks - Timurs Tomsons!

18.03.2021 / Parmuziku.lv

Šodien svinīgā tiešraides ceremonijā Timurs Tomsons tiks apbalvots arī ar "Gada liepājnieks 2020" titulu, ko piešķir izcilām personībām, godinot viņu devumu pilsētai. Šajā gadījumā par prasmīgu, inovatīvu koncertzāles darbību, kas neapstājās arī COVID laikā. Jau 4 gadus viņš vada vienu no Baltijā lielākajām koncertzālēm, kur pirmspandēmijas laikā gadā notiek vairāk nekā 200 dažādu mūzikas, mākslas, korporatīvo un izglītojošo notikumu.

Pateicoties Timura uzņēmībai, neatlaidībai un plašajam redzējumam, Liepājas koncertzāle kļuvusi par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā. Šis ir nozīmīgs solis koncertzāles attīstībā un nozīmē, ka tagad jebkurš notikums varēs sasniegt auditoriju visā pasaulē.
 
Svaukārt aizvadītajā sestdienā Timurs Tomsons kāpa uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves, lai saņemtu Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā "Lielo mūzikas balvu" nominācijā "Gada koncerts". To saņēmām par Elīnas Garančas solokoncertu.

Timurs Tomsons /33 gadi/ Liepājas koncertzāles "Lielais Dzintars" valdes priekšsēdētājs
 
Kur esi dzimis, uzaudzis, kur mācījies?
Esmu dzimis Rīgā un uzaudzis Bolderājā. Mācījies - Rīgas 96.vidusskolā, Bolderājas Mūzikas un Mākslas skolā, Latvijas Kultūras akadēmijā esmu absolvējis bakalaura programmu Starpkultūru sakari ”Latvijas – Francija”, kā arī maģistra programmu ”Kultūras menedžments”. Esmu pavadījis pusgadu Erasmus programmā Francijā Havras Universitātē, kā arī beidzis vairākus valodas un mūžizglītības kursus, no kuriem pēdējais bija RISEBA augstskolas trīs mēnešu kurss “Datu analīze un pārskatu sagatavošana finanšu vadības lēmumu pieņemšanā.”
 
Darba pieredze un darba vietas.
SIA ”Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs.
VSIA “Latvijas Koncerti” Sinfonietta Rīga izpilddirektors.
Studiju laikā nodarbojas ar franču valodas pasniegšanu gan Rīgas Franču licejā, gan arī Rīgas Franču skolā. 
 
Vai Tev ir kāda starptautiskā darbu pieredze?

Kopš 2014. gada līdz pandēmijai esmu bijis Baltijas Jūras Festivāla projektu vadītājs, ko organizē Zviedrijas Radio Stokholmā. Arī šobrīd esmu festivāla padomes loceklis. Esmu strādājis “Théâtre de la Tête Noire” Orleānā, Francijā. Biju trīs mēnešu praksē starptautiskajā ielu teātra festivālā “Festival d’Aurillac”, trīs mēnešus strādāju Nkongsambā, Kamerūnā Global Education programmas ietvaros.

Dziesma! Videoklips! Redzēts koncerts – atstājuši spilgtākos iespaidus pēdējā laikā.

Šī gada 16. martā man bija iespēja klausīties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas diriģentu noslēguma eksāmenu ar Liepājas Simfonisko orķestri. Otrdienas vakars, visā zālē sēž tikai komisija, skan divdaļīgs koncerts, programmā divi solisti, simfoniskie opusi, Štrauss, Čaikovskis, Lists, komisijas aplausi starp skaņdarbiem, orķestris smokingos un garās kleitās …. Šim laikam sajutos ļoti ekskluzīvi.

Pastāsti par saviem pienākumiem profesionālajā jomā, kā varam Tevi nosaukt? 
Kopumā mans pienākums ir darīt tā, lai mūziķis un skatītājs jebkur, klātienē jeb digitāli, nedomā ne par ko citu, kā tikai mūziku. Esmu vadītājs menedžeris, kas ir komandas spēlētājs. No vienas puses es uzņemos atbildību par uzņēmumu, no otras puses man ir atbildība pret nozares kvalitāti un attīstību. Profesionāli es rūpējos par koncertzāles ("Lielais Dzintars", Liepājā)  mehānisma veiksmīgu darbību jebkādos apstākļos. 
 
Kā nonāci līdz šādam darbam?

Piedalījos Liepājas domes organizētā publiskā konkursā uz valdes priekšsēdētāja amata vietu, prezentēju savu vīziju un pietiekami plašā konkurencē tiku atzīts par piemērotāko šim amatam.

No kā sastāv Tava ikdiena?
Mana diena sākas ar sporta treniņu un labām brokastīm. Rīts ir labākais laiks, kad rodas svaigas idejas. Lai gan valdei nav noteikto darba stundu, man patīk būt birojā kopā ar pārējiem kolēģiem normālajā darba laikā. Daudz laika pavadu pie datora un telefonā. Ļoti daudz klausos mūziku, bet nespēju vienlaikus klausīties un rakstīt e-pastus, vienkārši nesanāk. Vakaru veltu sev, ģimenei, draugiem, grāmatām, interesantiem raidījumiem un citām nodarbēm.
 
Kā pavadi brīvo laiku? Kādi ir Tavi hobiji?

Brīvo laiku parasti veltu kultūras notikumu apmeklēšanai. Darbs ir arī mans hobijs un līdz pandēmijai regulāri braucu uz koncertiem Eiropā. Mēģinu katru darba dienas rītu veltīt sportam, sporta zālei, vai nodarbībām svaigā gaisā. Esmu liels Kurzemes jūras krasta fans, patīk būt Baltijas jūras krastā jebkurā gadalaikā.

Kādi ir lielākie, biežākie ikdienas darbā sastopamie izaicinājumi?

Tikt pie izcilākajiem māksliniekiem esošā budžeta ietvaros.

Ar kuru no padarītajiem darbiem/projektiem lepojies visvairāk?
Lepojos ar 2015.g. Sinfonietta Rīga koncertiem Latvijas Prezidentūras ietvaros Frankfurtes operā ”Alte Oper”, Hamburgas ”Leishalle”, Minhenes Herkuleszālē, Pēterbugas Valsts Filharmonijā, Kijevas un Minskas Filharmonijā. Lepojos ar Marijas teātra orķestra un kora uzņemšana Stokholmā četru gadu garumā,  Somijas un Lietuvas simtgades koncertu organizēšanu Zviedrijā, Somijas valsts operas u.c. grandu uzņemšanu Stokholmā. No pēdējiem darbiem Liepājā lepojos ar Elīnas Garančas solo koncertu, koncertzāles vērienīgo piecu gadu jubilejas koncertu, ar kuru iniciējām Liepājas izpildītājmākslas vēstures plašāku izpēti sadarbībā ar Liepājas Universitāti un, protams, ar pēdējo jauninājumu, mūsu jaunumu – pirmo tik augsta līmeņa digitālo koncertzāli Latvijā!
 

Kuras izglītības ceļā apgūtās prasmes pielieto darbā? Kādas īpašības nepieciešamas veiksmīgam mūzikas industrijas dalībniekam?

Ļoti labas komunikācijas prasmes vairākās valodās. Mūzikas nozare ir starptautiska nozare, tāpēc šīs prasmes ir obligātas.

Strādājot ar profesionālo mākslu, ir jābūt labai humanitāro zināšanu bāzei. Tās nav zināšanai tikai par mūziku, bet arī par vēsturi, mākslas vēsturi, filozofiju, literatūru u.c.

Izcilas projektu vadības un organizatoriskās prasmes

Zināšanas par uzņēmējdarbību un finanšu jomu. 

Vai ir kas tāds, par ko sapņo, Tavas jomas “Everests”?
Vienmēr pilna skatītāju zāle bez satura kompromisiem.
 
Nobeigumā, lūdzu, dod padomu jauniešiem, kas vēlas strādāt mūzikas/ pasākumu industrijā?

Ja tiešām vēlies strādāt mūzikas industrijā, pierādi to ar darbu! Praktiskā pieredze un nemitīgas prakses — tās būs tava veiksmes atslēgas! Darbs dara darītāju. Arī veiksmīgu mūzikas menedžeri!

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!