Iepazīsties! Mēneša Industrijas cilvēks - Elita Mīlgrāve!

Raksta attēls - Iepazīsties! Mēneša Industrijas cilvēks - Elita Mīlgrāve!

25.02.2020 / Parmuziku.lv

Pagajušajā nedēļā lielākā daļa Latvijas mūzikas industrijas pulcējās - Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta Mikrofons" pasniegšanas ceremonijā, kas notiek jau 24. gadu pēc kārtas un viennozīmīgi ir svarīgākais notikums lielai daļai mūziķu un industrijas cilvēku. Visus šos gadus pasākuma rīkošanas vadību ir uzņēmusies un veiksmīgi vada Elita Mīlgrāve.

Elita Mīlgrāve/57 gadi /valdes locekle: Mikrofona Ieraksti, MicrecPM

Esmu dzimusi un uzaugusi Vidzemes augstienē – Madonā, kultūras pilsētā, kur ikviens bērns mācījās, dziedāt, dejot, spēlēt teātri, visa Madona dejoja.  Vienīgais, kas man nekad nav padevies – zīmēšana. Visos pārējos pulciņos un skolās esmu čakli piedalījusies.

Izglītība: Kad beidzu Madonas vidusskolu, devos uz Rīgu studēt žurnalistiku - Latvijas valsts Universitātes filoloģijas fakultātē. Kad jau biju kādu laiciņu darbojusies biznesā, nolēmu iegūt otru augstāko izglītību un pabeidzu augstskolu “Turība” saņemot diplomu - Uzņēmējdarbībā.

Darba pieredze: Jau studiju gados sāku paralēli strādāt Latvijas Radio – vispirms kā praktikante programmā Dzintarkrasts, pēc tam Vēstuļu un solcioloģisko pētījumu nodaļā un 3. studiju gadā mani paņēma patstāvīgā darbā  tā laika prestižākajā Latvijas Radio programmā “Mikrofons”. Iesākot kā vienkārša redaktore, pamazām, apliecināju savas prasmes, ieņemdama aizvien atbildīgākus amatus un uzņemoties arvien lielākus projektus – Vadot redakciju Mikrofons, rīkojot Mikrofona aptaujas koncertus Rīgas Sporta Manēžā, veidojot Mikrofona Televīzijas vakarus un Mikrofona nakts programmu Latvijas Televīzijā – tā Latvijas radio pagāja 10 mani dzīves un darba gadi. Kad Latvijas neatkarības pirmajos gados parādījās iespēja uzsākt biznesu, dibināju SIA “Mikrofons”, pēc tam “Mikrofona ieraksti” . Tad arī uzsāku rīkot Mūzikas ierakstu Gada Balvu (tagad zināmu kā "Zelta Mikrofons"). Kopā ar saviem partneriem esmu dibinājusi  un vadījusi vairākus uzņēmumus – MicrecPM (koncertu un festivālu rīkotājs), Music Online (ierakstu izplatīšana), Izdevniecība MicRec (autoru pārstāvniecība),  Laima Live (festivāls Laima Rendezvous Jūrmala), Biznesa partneris uzņēmumā Zinzino (Skandināvijas veselības kompānija). Jau daudzus gadus vadu sabiedrisko organizāciju LaMPA, kas savulaik dibināja LaiPA, kur esmu valdes locekle. Dibināju arī Mārtiņa Freimaņa fondu.

Hobiji: Brīvajā laikā – dejoju TDA "Līgo" vidējās paaudzes deju kolektīvā ( vad. J.Purviņš), nūjoju, peldu jūrā/okeānā, ceļoju, pieskatu un darbojos ar mazbērniem

Pastāsti par saviem pienākumiem profesionālajā jomā, kā varam Tevi nosaukt?
Esmu pasākumu un festivālu producente – daru visu, sākot ar ideju radīšanu, līdz to realizācijai. Vadu savas kompānijas un to darbiniekus. Komunicēju ar partneriem un savu jomu profesionāļiem. Būtībā esmu saistelements starp visiem iesaistītajiem, lai rezultātā izdotos lieliski pasākumi un festivāli.
 
 
Kā nonāci līdz šādam darbam?

Visu savu apzināto mūžu esmu bijusi organizators, aktīvists, nemierīgais tips, kurš visās situācijās redz risinājumus un iespējas. Sākot no skolas, tad augstskolā un Radio – visur man radās iespējas (vai arī pati tās ieraudzīju) kaut ko organizēt un rīkot. Viss lielākais izaicinājums bija "Mikrofona aptaujas" atjaunošana pēc tam, kad iepriekšējā redaktoru komanda bija pašķīdusi. Kad izdevās noorganizēt 20 pārpildītus koncertus "Mikrofona aptaujas" jubilejas koncertus Rīgas sporta manēžā, tas radīja pārliecību, ka viss ir tikai uzdrīkstēšanās un darbošanās jautājums. Tad sekoja ilgstošs darbs ierakstu kompānijā, izdodot latviešu mūzikas ierakstus un paralēli rīkojot dažādus mākslinieku koncertus un koncerttūres.

Ar kuru no padarītajiem darbiem/projektiem lepojies visvairāk?
Mūzikas ierakstu Gada balva "Zelta Mikrofons" ir mans mūža projekts un tas šogad notiek jau divdesmit ceturto reizi. Nākošgad svinēsim 25 gadu jubileju! Lepojos arī ar "Laima RendezVous Jūrmala" festivālu, Bigbank Latvijas pērles festivālu, Raimonda Paula Dziedāšanas svētki Arēnā Rīga, Laura Reinika Ziemassvētku koncerts Arēnā Rīga, Aishas koncerttūre, Olgas un Andra Ērgļa koncerts, Laimas Vaikules koncertu Areņā Rīga, Mārtiņa Freimaņa piemiņas koncertu Arēnā Rīga un daudziem daudziem citiem pasākumiem un koncertiem.
 
 
No kā sastāv Tava ikdiena?

Visi iespējamie komunikācijas veidi – epasti, whatsapp, telefona zvani, tikšanās un sarunas. Sekoju jaunumiem mūzikas un kultūras dzīvē. Domāju, meditēju, sapņoju un plānoju. Ir arī daudz tehnisko jautājumu – tāmes un grafiki, shēmas un līgumi. Tie paņem daudz laika un enerģijas, bet bez tiem nevar iztikt.

Kādi ir lielākie, biežākie ikdienas darbā sastopamie izaicinājumi?
Lēmumu pieņemšana. No tiem viss atkarīgs. Pareizā laikā – pareizs lēmums un rīcība ir uzņēmējdarbības veiksmes pamatā.
 
Kas ir dziesma, kuru pēdējo noklausījies? Koncerts? Spilgtākais iespaids?
Visas dziesmas, kas iekļautas Zelta Mikrofons ceremonijā. Videoklips – arī Zelta Mikrofons sakarā – vairākus skatījos – gan Busulis & Agense “Kamēr”, gan Patrisha, gan Triānas parka visus jaunākos klipus, gan Auļi, gan Pienvedēja piedzīvojumi, skatījos vecos ierakstus ar Vika vārdiem – domājot, ko aicināt viņa sumināšanai?
Apmeklēts koncerts: Tautas deju jaunrades skate Ogrē, savukārt pasākums: Latvijas lepnums ieraksts TV studijā. 

Spilgtākais pēdējā laika iespaids, kas neatstāj vienaldzīgu - Austrālijas ugunsgrēki.

 
 
Kuras izglītības ceļā apgūtās prasmes pielieto darbā?

Žurnalistika vienmēr ir noderējusi – gan projektu rakstīšanā, gan komunikācijā. Savukārt "Turībā" apgūtās prasmes vairāk palīdzējušas tieši projektu tehniskajā realizācijā – tāmes un aprēķini, menedžments.

Kādas īpašības nepieciešamas veiksmīgam producentam?
Spēja redzēt nākotni, prasme dalīties ar savu vīziju, radošums un  neatlaidīgs darbs.
 
Kā neļaut rutīnai pārņemt sevi?
Producentu darbā tas nedraud, ja esam radoši. Katra diena ir interesanta un nekad nav garlaicīgi. 
 
Vai ir kas tāds, par ko sapņo, Tavas jomas “Everests”?

Sapņi ir dažādi – ka kāds no "Mikrofona ieraksti" izdotajiem ierakstiem saņem Grammy balvu, ka kāds no mūsu ierakstiem nonāk Holivudas lielfilmā, ka "Zelta Mikrofons" svin 50to gadskārtu un es esmu jorpojām tik pat labā formā – vesela un pie pilna prāta, ka varu joprojām būt starp tiem, kas pie tā strādā. 

Noslēgumā, lūdzu, dod padomu jauniešiem, kas vēlas strādāt mūzikas/ pasākumu industrijā?
Sāc ar mazumiņu – palīdzi saviem klases vai skolas/augstskolas draugiem noorganizēt pasākumus, koncertus, nomenedžēt pirmo grupu. Gūsti rūdījumu un saproti – vai tiešām tas ir tas, ko tu gribi darīt, apzinoties, ka panākumi ir kā kaprīzas princeses - ne vienmēr uzsmaidīs. Būs daudz jādara un jābūt gataviem palikt ēnā, kad visi slavēs jūsu projekta ”zvaigznes”. Jābūt gataviem daudz mācīties un visu mūžu... Spēt ticēt savām idejām un mērķiem arī tad, kad citi vēl netic, būt drosmīgiem un uzņemties risku un atbildību par savām iecerēm. Ja spēsiet smaidīt un viegli pārlaist neveiksmes un vilšanās, un ticēt, ka viss, kas mūs nenogalina, padara mūs stiprākus – tad esat īstajā vietā!
 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!