Kā skan Indijas klasiskā mūzika? Atklāj to Senās mūzikas festivālā

Raksta attēls - Kā skan Indijas klasiskā mūzika? Atklāj to Senās mūzikas festivālā Foto: Publicitātes foto

25.05.2015 / Parmuziku.lv

Vieta, kur dzirdēt itāļu baroku, senās angļu dziesmas, gregoriskos dziedājumus un indiešu klasisko mūziku.

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz Latvijas Koncertu organizēto Senās mūzikas festivālu, kas šovasar notiks jau 21. reizi. No 8. līdz 11. jūljam klausītāji varēs baudīt itāļu baroka meistardarbus, senās angļu dziesmas, gregoriskos dziedājumus un Indijas klasiskās mūzikas šedevrus.

Festivāla noslēgumā jau tradicionāli skanēs Antonio Vivaldi koncertu cikls Gadalaiki. Festivāla koncertos uz skatuves kāps pasaulslavenais baroka vijolnieks Džuljāno Karminjola, Elīna Šimkus, Sergejs Jēgers, vienpadsmitgadīgais brīnumbērns - vijolnieks Daniils Bulajevs; dzirdēsim Kremerata Baltica, baroka mūzikas orķestri Collegium Musicum Riga, grupu Schola Cantorum Riga, Latvijas Radio koris, Sinfonietta Rīga un citus mūziķus.

8. jūlijā Senās mūzikas festivāla atklāšanas koncertā Mazajā ģildē virtuozās, vokāli sarežģītās un filigrāni ornamentētās 17.-18. gs. itāļu baroka operu ārijas Elīnas Šimkus un Collegium Musicum Riga atskaņojumā kontrastēs ar apcerīgajām, viegli plūstošajām senajām angļu Art songs žanra dziesmām.

Koncerts Gregoriskie dziedājumi un dūdas 9. jūlijā Rīgas Domā aizvedīs klausītājus viduslaiku mūzikas noslēpumainajā pasaulē.

Savukārt 10. jūlijā Sv. Pētera baznīcā koncertā Indijas klasiskās mūzikas šedevri - no Indijas caur tūkstošgadēm mūziķi Akašs Sergejs Ancupovs (Latvija), Sandžu Višnu Sahai (Indija) un Ludmila Žurkova (Latvija) spēlēs senas un simboliskas rāgas no Ziemeļindijas, kuru atskaņošana saistīta ar saulrieta laiku un vēlajām vakara stundām. Nakts koncertā skanēs par angļu Orfeju dēvētā komponista Henrija Pērsela mūzika Latvijas Radio kora izpildījumā.

Senās mūzikas festivāla Rundāles diena 11. jūlijā sāksies ar muzikālu uzvedumu Pasaka par Ķēniņu Strazdubārdu, kas ļaus mazajiem klausītājiem iepazīt gudro Ķēniņu Strazdubārdu, kurš pārmācīs izlutināto un kaprīzo princesi. Pirms koncerta pils pagalmā bērniem būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās.

Rundāles pils Baltajā zālē klausīsimies Džovanni Batista Pergolēzi un Georga Frīdriha Hendeļa skaņdarbus Elīnas Šimkus, Sergeja Jēgera, Rīgas Doma zēnu kora un Collegium Musicum Rīga izpildījumā, kā arī Džuljāno Karminjolu, kuru pasaules mūzikas apskatnieki godā par baroka vijoles princi. Karminjola muzicēs kopā ar Sinfonietta Rīga.

Savukārt Zelta zālē ar klasiķu šedevriem mūs pārsteigs viens no pilnīgāk aprīkotajiem zvanu ansambļiem pasaulē - Arsis no Igaunijas.

Kā vēsta rīkotāji, Senās mūzikas festivāla noslēgumā Rundāles pils dārzā tradicionāli skanēs Antonio Vivaldi koncertu cikls Gadalaiki, bet pirmo reizi solists tā atskaņojumā būs vienpadsmitgadīgais brīnumbērns Daniils Bulajevs, kurš jau astoņus gadus spēlē gan vijoli, gan klavieres. Daniils uz skatuves debitējis piecu gadu vecumā, bet septiņos gados jau pirmo reizi uzstājies kopā ar simfonisko orķestri. Talantīgais vijolnieks spēlēs kopā ar Kremerata Baltica. Biļetes Biļešu Paradīzes kasēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!