Apkārt pasaulei! 10 lieliskas metālgrupas, kas dzimušas eksotiskās zemēs

Raksta attēls - Apkārt pasaulei! 10 lieliskas metālgrupas, kas dzimušas eksotiskās zemēs Attēlā "Wormrot" no Singapūras. Kolāža: pexels.com, publicitātes foto

28.03.2017 / Parmuziku.lv

Amerikāņu grupa "Metallica" būs starp pirmajām asociācijām, kas nāks prātā, izdzirdot vārdu metāls. Par metāla žanra aizsācējiem pieņemts uzskatīt grupu "Black Sabbath" no Anglijas, ja skatāmies tālākā pagātnē - nereti par metāla tēvu tiek saukts vācu komponists Rihards Vāgners.

Taču mūzikas portāls loudwire.com videoapkopojumā parāda, ka metālmūziku rada un izpilda grupas arī visnotaļ eksotiskās zemēs. Daļā no šīm zemēm šāda veida muzikālās izpausmes ir aizliegtas, kas rada vēl pamatotāku iemeslu dumpinieciskākām muzikālajām izpausmēm.

Videoapkopojumā Saūda Arābija pārstāv grupa "Al- Namrood", Singapūru - "Wormrot", Angolu - "Before Cruch", Fēru salas - "Try", Afganistānu - "District Unknown". No Indijas nāk grupa "Demonic Resurrection", Taivānas metālistu kaklus izkustina grupa "Chtonic". Irāka pārsteidz ar grupu "Acrassicauda", Izraēla - "Melechesh", bet Ēģipte ar grupu "Odius".

Metālmūzikas daudzveidību dažādās pasaules valstīs dokumentālajās filmās  "Metal: A Headbanger's Journey" un "Global Metal" pēta antropologs Sems Duns (Sam Dunn).

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!