WARNER MUSIC BALTICS paraksta līgumu ar NOËP, Igaunijā un The Roop, Lietuvā

Raksta attēls - WARNER MUSIC BALTICS paraksta līgumu ar NOËP, Igaunijā  un The Roop, Lietuvā Publicitātes foto

15.10.2020

Warner Music Baltics līdz ar biroja atvēršanu Tallinā, Igaunijā izziņo arī Baltijas pirmos māksliniekus, ar kuriem tiek parakstīts sadarbošanās līgums: NOËP, Igaunijā un The Roop, Lietuvā.

Warner Music Group, nostiprinot savu darbību Baltijas valstīs, atver biroju Tallinā, Igaunijā. Šī ir pirmā reize, kad Warner Music Baltics, kas darbojas Warner Music Finland ietvaros, iegūst fizisku atrašanās vietu reģionā. Papildus – ierakstu kompānija paplašinās arīdzan sadarbībā ar mūziķiem un paraksta izdošanas līgumus ar vietējiem izpildītājiem.

Kopējo uzņēmuma darbības virzību veiks Mikko Manninens (Mikko Manninen) Warner Music Baltics izpilddirektos, kurš darbojas Marka Freja (Mark Fry) Warner Music Finland direktora pārraudzībā līdz gada beigām, kad Marks ieņems Warner Music Nordics prezidenta lomu, savukārt no 2021. gada Janvāra Warner Music Finland direktora pienākumus pildīs Niko Nordstrom (Niko Nordström).

Pirmā Warner Music Baltics relīze būs Igaunijas populārais un starptautisku  atpazīstamību ieguvušais mūziķis NOËP, kura singls  ‘On My Way (feat. Chinchilla)’ tiks izdots jau 23. oktobrī.  

Tāpat tika parakstīta vienošanās ar Lietuvas grupu The Roop, kuri ir šīs valsts visstraumētākie mākslinieki šogad un arīdzan ieguvuši starptautisku uzmanību. Grupa tika izvirzīta pārstāvēt Lietuvu šī gada Eirovīzojas dziesmu konkursā un uzvarēja Eirovision 2020- Das Deutsche Finale, Vācijas alternatīvais noslēguma pasākums pēc sacensībām tika atcelts.

“HMC Publishing” ir autoru darbu izdevniecība, kas ir daļa no Warner Music Finland un arī HMC paplašina savu darbību Baltijā, parakstot sadarbību ar Igaunijas izdevēju un indie mūzikas kompāniju “Star management/Downtown Studios”. Darījuma ietvaros abas puses apņemas sadarboties ar vietējiem māksliniekiem gan vietējā, gan starptautiskā līmenī.

Mikko Manninens:  “Pēdējo gadu laikā esam cītīgi sekojuši mūzikas industrijas attīstībai un izaugsmei Baltijas valstīs, kā arī saskatījuši reģiona mākslinieku potenciālu starptautiski. Esam pamanījuši daudz talantīgu izpildītāju, producentu un mūzikas autoru. Mūsu fokuss būs jaunu,  talantīgu un potenciālu mūziķu sadarbībā un attīstībā. Esmu pārliecināts, ka mūsu mūziķiem draudzīgā pieeja, radīs sinerģiju mūzikai, kas spēs ceļot ārpuss reģiona robežām.”

Marks Frejs papildina: “Kā starptautiska mūzikas kompānija, mēs vēlamies piedalīties Baltijas mūzikas tirgus attīstībā un globalizācijā. Kas attiecas uz lokālo repertuāru, tad mūziķu attīstībā virzītā stratēģija ir padarījusi Warner Music par nenoliedzamu līderi Somijā. Vēlamies sniegt iegūtās pieredzes un zināšanu platformu arīdzan Baltijas izpildītājiem un autoriem. Mikko un komanda jau līdz šim ir paveikuši apjomīgu darbu,  attīstot Warner Music klātbūtni Baltijas valstīs.”

Paplašinot savu darbību, Warner Music Baltics papildina savu komandu ar Karolīnu Kanervu (Karoliina Kanerva), kas tiek paaugstināta par Starptautiskā repertuāra mārketinga menedžeri Somijā un Baltijā, Anu Varuska (Anu Varusk) turpinās pildīt Reģionālā mārketinga menedžera lomu, savukārt Inese Saulāja-Dobele un Lukas Šniolis pildīs Izaugsmes (Promotions) menedžeru uzdevumus attiecīgi Latvijā un Lietuvā. Fredi Lunden  pārziņā būs Mākslinieku un repertuāra (A&R) piedākumi, bet Patriks Sarins (Patrick Sarin)  - autoru darbu izdevniecības darbību visā Baltijā.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!