10 lietas, kuras tev jāzina pirms Eirovīzijas (FOTO, VIDEO)

Raksta attēls - 10 lietas, kuras tev jāzina pirms Eirovīzijas (FOTO, VIDEO) Foto: Elizabete Džeina Rubene

07.05.2017 / Parmuziku.lv

No 9. līdz 13. maijam Ukrainas galvaspilsētā Kijevā notiks Eirovīzijas dziesmu konkurss, kurā Latviju pārstāvēs grupa "Triana Park". Pirms konkursa starta, piedāvājam izlasīt pāris noderīgas lietas un nelielu ceļvedi Eirovīzijas vēsturē un ne tikai.

LATVIJA EIROVĪZIJĀ 

Latviju Eirvīzijas dziesmu konkurā pārstāvēs Triānas Parks (starptautiski pazīstama kā Triana Park) ar dziesmu "Line". Grupas sastāvā ir Agnese Rakovska, Artūrs Strautiņš (ģitāra), Edgars Viļums (bungas) un Kristaps Ērglis (basģitāra).

Grupas diskogrāfiju veido divi albumi - pilna garuma "EnterTainment " un minialbums "Triana Park". 2016. gada nogalē grupas soliste Agnese Rakovska debitēja kā solo māksliniece, izveidojot savas versijas Raimoda Paula dziesmām, kuras prezentēja audiovizuālā koncertā.

LAIKS

"Triana Park" savā pusfinālā (9.maijā) uzstāsies pēdējie, kas ļaus priekšnesumam labāk palikt skatītāju atmiņā. Latvijai tajā būs jākonkurē ar Zviedrijas, Gruzijas, Austrālijas, Albānijas, Beļģijas, Melnkalnes, Somijas, Azerbaidžānas, Portugāles, Grieķijas, Polijas, Moldovas, Islandes, Čehijas, Kipras, Armēnijas un Slovēnijas  pārstāvjiem.

VIETA

62. ikgadējais Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks Ukrainā, kas konkursu rīko pēc Džamalas uzvaras 2016. gadā ar dziesmu "1944". Šī būs otrā reize Eirovīzijas vēsturē, kad konkurss notiek Ukrainā (iepriekš 2005. gadā).

VADĪTĀJI

Konkursa vadītāji būs Oleksandrs Skičko un Volodimirs Ostapčuks, savukārt Timurs Mirošnučenko uzņems dalībniekus green-room. Pirmo reizi Eirovīzijas dziesmu konkursa vēsturē, izņemot 1956. gada konkursu, kad to vadīja viens vīrietis, pasākumu nevadīs neviena sieviete.

SOCIĀLIE TĪKLI

Eirovīzijas un sociālā tīkla Twitter komandas ir strādājušas kopā, lai izveidotu speciāli 2017. gada Eirovīzijai radītus 3 smaidiņus (emocijas), kuras varētu lietot Twitter lietotāji, izmantojot Eirovīzijas atsauces tagus #ESC2017 un  #Eurovision, #12Points un #douzepoints un #CelebrateDiversity.

PROGNOZES

Bukmeikeri augstākos rezultātus konkursā prognozē Itālijai, Portugālei un Zviedrijai. Latviju ierindo 31.vietā, Igaunijai prognozē 15.vietu, bet lietuviešiem tikai 38.pozīciju 42 valstu konkurencē. Kā "Triānas Parka" trumpi min to, ka viņi ir vienīgā grupa, kas piedalās pusfinālos, tā kā pārējo valstu pārstāvji ir vai nu dueti vai solo mākslinieki.

PANĀKUMI

Visvairāk panākumus Eirovīzijas konkursos ieguvusi Īrija ar 7 uzvarām. Zviedrija uzvarējusi 6 reizes, bet Luksemburga, Francija un Anglija katra pa piecām. 

NEPADOŠANĀS

2014.gadā Valentīna Monetta pārstāvēja San Marino trešo reizi un pirmo reizi Eirovīzijas vēsturē, San Marino kvalificējās finālam. Šogad viņa piedalīsies jau ceturto reizi! 

PUNKTU ROBEŽAS

Lielāko punktu skaitu pēc vecās punktu sistēmas no Eirovīzijas dalībniekiem saņēmis Aleksandra Ribaks no Norvēģijas 2009.gadā- 387 punktus. Bet pēc jaunās sistēmas, pagājušā gada uzvarētāja, ukrainiete Džamala- 534 punkti. Latvijai visvairāk punktus saņēmusi Aminata (186 p.) 2015.gadā. Visvairāk mums punktus piešķīruši kaimiņi- Igaunija (73) un Lietuva (72), bet visvairāk Latvija atdevusi Krievijai (129 p.), Igaunijai (72 p.) un Ukrainai (71 p.). 

KOMENTĒTĀJI UN PUNKTU PAZIŅOTĀJI

Šogad Eirovīziju Latvijas Televīzijas translācijā, tāpat kā iepriekšējos gadus, komentēs Toms Grēviņš un Valters Frīdenbergs. Latvijas rezultātus paziņos Aminata. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!