Biroji, darba vietas, ražotnes

Biroji, darba vietas, ražotnes

Mūzika pozitīvi ietekmē darbinieku produktivitāti un attieksmi pret darbu, kas ir būtiski priekšnosacījumi veiksmīgai biznesa darbībai. Mūzikas klātesamība ir tik pašsaprotama, ka bieži vien uzņēmuma vadība par to īpaši nepiedomā. Bet mūzikas spēcīgās ietekmes pareiza izmantošana ir viens no vienkāršākajiem un lētākajiem veidiem, kā uzlabot uzņēmuma peļņas rādītājus. Mūziku birojos galvenokārt izmanto darbinieki, garstāvokļa un noskaņojuma uzlabošanai. Atkarībā no darbības specifikas, mūziku var atskaņot darbinieku atpūtas telpās vai biroja uzgaidāmajā telpā, arī biroja rīkotās ballītēs un pasākumos. Darbinieki sev tīkamu mūziku var klausīties izmantojot datorus vai internetu.

Fakti un statistika

  • 74% aptaujas dalībnieki apstiprināja, ka viņi labprātāk iet uz darbu, ja darba vietā atskaņo mūziku.
  • 36 % aptaujātie darbinieki norāda, ka  fona mūzika darba vietā palīdz darbā ar klientiem un rada piemērotu vidi atvērtākām un brīvākām sarunām
  • Par 12% vairāk informācija ievadīja dienās, kad skanēja ritmiska mūzika, salīdzinājumā ar dienām, kad vispār neskanēja mūzika.

Pieredze

“Uzvelc Kreklu”

Toms Lūsis, Mārketinga speciālists:

“Uzvelc Kreklu” darbadiena nav iedomājama bez labas fona mūzikas – pirmais, kurš ierodas darbā, to ieslēdz, pēdējais, kas dodas prom – slēdz ārā, tāpēc bez mūzikas nepavadām ne minūti. Tas ir ļoti būtiski, jo nav iespējams kvalitatīvi strādāt vidē, kur vienīgais, ko dzirdi, ir kolēģu klaviatūru klabēšana. Mūsu mūzikas izvēli pārsvarā ietekmē konkrētās dienas sajūtas un muzikālās vēlmes. Tā kā kolektīva muzikālā gaume ir ļoti daudzpusīga, cenšamies to atspoguļot arī fona mūzikā – brīžam var skanēt viegla elektronika, brīdi vēlāk jau kaut kas no rock. Labprāt klausāmies arī tos mūziķus, ar kuriem sadarbojamies – Gustavo, Prāta Vētru, Skyforger un citus.Ja birojā skan viegls drum’n'bass vai chill’īga elektronika, klienti jūtas ļoti mājīgi un ierasti, jo šādu mūziku cilvēki ir pieraduši dzirdēt lielākajā daļā biroju. Arī radio klausīšanās klientos neizraisa nekādu pārsteigumu. Ja klausāmies kaut ko smagāku, neviens vēl prom nav bēdzis, biežāk klienti izsaka komplimentus par muzikālo gaumi un novērtē mūs kā radošu kolektīvu, pie kura ir interesantāk ierasties ciemos, nekā pie “latvieša parastā”.

Mūzikas atskaņošanai biroja, darba vietā vai ražotnē ir nepieciešama licence. Lai uzzinātu sīkāk par jums nepieciešamo mūzikas atskaņošanas atļauju, sazinieties ar “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību” LaIPA un autoru organizācija.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!