Sporta un veselības klubi

Sporta un veselības klubi

Grūti iedomāties sporta nodarbības bez mūzikas. Atbilstoša mūzika sporta centros ir būtiska ne tikai nodarbību laikā, bet arī ģērbtuvēs, kafejnīcā un citās centra koplietošanas telpās.

Mūzika ir tā, kas veido sporta un veselības centra atmosfēru. Sportošanai un atpūtai atbilstoša mūzika ietekmē apmeklētāju attieksmi, kas savukārt ir tieši saistīta ar sporta vai veselības centra peļņu. Apmierināti apmeklētāji biežāk nāk uz nodarbībām, izmanto arī citus centrā pieejamos pakalpojumus un neizvēlas citus sporta klubus. Eiropā veikti pētījumi apliecina, ka sportošanai atbilstoša mūzika palielina apmeklētāju motivāciju un uzlabo sportošanas rezultātus. Mūzikas stilu var variēt atbilstoši nodarbību intensitātei, apmeklētāju vecumam vai, ņemot vērā citus faktorus. Mūzika pozitīvi ietekmē arī sporta un veselības centra darbinieku noskaņojumu un attieksmi, kas ir viens no būtiskiem biznesa veiksmes faktoriem. Tieši darbinieki var motivēt apmeklētājus atgriezties atkal vai nākt uz klubu biežāk.

Fakti un statistika

83% apmeklētāju labāk izvēlas sporta centru, kur skan mūzika.
80% respondentu apstiprināja, ka mūzika sporta nodarbību laikā padara treniņu patīkamāku un vieglāku.
63% apmeklētāju ieteiktu sporta vai veselības centru saviem draugiem, ja tur skan viņiem tīkama mūzika.

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrā SKDS veikta aptauja par mūzikas atskaņošanu sporta klubos. Iegūtie rezultāti jautājumā par dažādu mūzikas stilu ietekmi uz nodarbības intensitāti ļauj izdarīt vairākus nozīmīgus secinājumus.

SKDS veiktā aptauja apstiprina to, ka veiksmīga mūzikas izvēle palīdz ķermenim piemēroties nodarbības intensitātei. 47% aptaujāto sieviešu apstiprināja, ka dažādi mūzikas stili palīdz mainīt nodarbības intensitāti. No 165 aptaujātajiem vīriešiem, 35,9% pievienojās viedoklim, ka nodarbības intensitāte un mūzikas stils ir lielumi, kas atrodas savstarpējā mijiedarbībā. Procentuālās atšķirības starp dzimumiem skaidrojamas ar to, ka sievietes biežāk piedalās grupu nodarbībās, kurās ar dažādas mūzikas izvēli tiek kāpināta vai samazināta nodarbības intensitāte, kamēr vīrieši lielākoties izvēlas trenēties trenažieru zālē, nepievēršot tik lielu uzmanību tam, cik atbilstoša fona mūzika ir individuālajai treniņu programmai.

Ir zinātniski pierādīts, ka mūzika motivē cilvēkus treniņu laikā, jo patīkamas mūzikas atskaņošana liek fokusēties uz tās ritmu un vārdiem, novēršot fokusu no fiziskajiem izaicinājumiem, ar kuriem katrs no mums saskaras sportojot. Dati, kas iegūti SKDS aptaujā, liecina par interesantu faktu – mūzika treniņu laikā atstāj lielāku ietekmi uz neprecētajiem respondentiem. 48,3% no neprecētajiem aptaujas dalībniekiem atzīst, ka mūzikas stils atstāj ietekmi uz nodarbības intensitāti, kamēr tikai 38,6% respondentu, kas ir precējušies, ļaujas mūzikas ietekmei.

SKDS veiktā aptauja liecina par to, ka jaunāki respondenti nodarbības laikā mūzikas ietekmi izjūt spēcīgāk, nekā vecāki sportotāji. To, cik svarīga ir mūzikas stila izvēle atkarībā no vecuma, lieliski ilustrēt var ar grafiku: 

Interesants fakts ir tas, ka mūzika, kuras temps svārstās no 120 līdz 145 sitieniem minūtē, ir vispiemērotākā atskaņošanai. Šis temps ir apmēram tāds pats, kā sirdsdarbības ātrums sportojot. Pēc šāda principa mūzika parasti tiek piemeklēta grupu nodarbībām sporta klubos.

Piemērota mūzika var likt trenēties ar lielāku atdevi, paildzināt treniņa laiku, kā arī palīdz nezaudēt enerģiju. Aptaujā iegūtie dati parāda, ka mūzika atšķirīgi ietekmē dažādu dzimumu pārstāvjus, atšķirīga vecuma cilvēkus, un pat ģimenes stāvoklis var būt ietekmējošs faktors. Vadot sporta klubu, ar mūzikas izvēli iespējams piesaistīt konkrētu auditoriju, tāpat var arī censties rast kompromisu, kas apmierinātu dažādas sociālās grupas un piesaistītu tās visas vienlaicīgi.

Pieredze

City Fitness

Lelde Podniece, sabiedrisko attiecību speciāliste:

“City Fitness seko līdzi tam, kāda mūzika skan sporta klubos. Pareiza mūzikas izvēle kalpo par vienu no priekšnoteikumiem, lai klients būtu apmierināts. Mūzika nenoliedzami ietekmē apmeklētāju noskaņojumu, attieksmi pret apkārt notiekošo, aktivitāti treniņa laikā. Tādēļ svarīgi ir izvēlēties mūziku, kas radītu pozitīvu gaisotni klubā un rosinātu aktīvi darboties. Trenažieru zālēs skan enerģiska mūzika, kas rada apmeklētājos vēlmi aktīvi kustēties, nodarbībās savukārt skan īpaši atlasīta mūzika. Izvēlamies mūziku, kas ir atbilstoša katras konkrētās nodarbības specifikai. Kas gan labāk par treneri pārzina nodarbībā valdošo atmosfēru, tādēļ nodarbībā skanošās mūzikas izvēli atstājam trenera ziņā. Atbilstošas mūzikas izvēle palīdz uzlabot nodarbības kvalitāti un arī klienta attieksmi pret nodarbībām.”

Mūzikas atskaņošanai sporta un veselības centros ir nepieciešama licence. Lai uzzinātu sīkāk par jums nepieciešamo mūzikas atskaņošanas atļauju, sazinieties ar “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību” LaIPAun autoru organizācija.

Apskatīt tarifus un slēgt līgumu ar LaIPA

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!