Viesnīcas, viesu un atpūtas nami

Viesnīcas, viesu un atpūtas nami

Mūzikai ir neatsverama loma atmosfēras veidošanā, un veiksmīga tās izmantošana var palielināt naktsmītnes popularitāti.

Patīkama un draudzīga atmosfēra nodrošina, ka viesi viesnīcā vai viesu mājā atgriežas. Konceptam atbilstošas mūzikas izvēle piesaista jaunus viesus un apmeklētājus viesnīcas restorānam vai bāram. Mūziku var izmantot reģistratūrā, lobijā, istabās, bārā, restorānā, liftā un citās koplietošanas telpās un viesnīcas teritorijā. Var izveidot tikai savas viesnīcas vai viesu mājas stilam raksturīgu mūzikas izlasi, ar katrai no atskaņošanas telpām piemērotu mūzikas stilu. Mūzika iedarbojas uz zemapziņu un emocijām, tāpēc ir grūti racionāli izskaidrot tās iespaidā pieņemtos lēmumus: mūzika var paildzināt apmeklētāju uzturēšanos bārā, mūzika var veicināt papildus dzērienu iegādi, mūzika var ietekmēt papildus pakalpojumu izmantošanu. Tikai ar mūzikas palīdzību vien viesnīcas bāros un viesu mājās var veidot tematiskos vakarus, piemēram, izvēloties atskaņot Brazīlijas kolorīto mūziku, var radīt tropiskai pludmalei raksturīgo noskaņu vai arī uzburt daudzkrāsainās karnevāla nakts atmosfēru. Viesnīcu un viesu māju īpašnieki bez lielām investīcijām var palielināt uzņēmuma peļņu, ja līdz šim mūzikas izmantošanas mērķim nav pievērsta uzmanība.

Fakti un statistika

  • 54 % viesu māju un viesnīcu apmeklētāji pozitīvi vērtē fona mūzikas patīkamo un mājīgi radīto atmosfēru
  • 25% respondentu, apmeklējot viesnīcas restorānu, kafejnīcu vai Lobby bāru, pievērš uzmanību tur atskaņotai mūzikai
  • 69% aptaujāto viesu izvēlētos ilgāku laiku pavadītu viesnīcas telpās, ja tur skanētu laba mūzika.

Pieredze

Radisson Blu viesnīcas Rīgā

Aiga Lapiņa, Radisson Blu Mārketinga vadītāja Latvijā:

“Mūzika viesnīcā tiek atskaņota, galvenokārt, tāpēc, lai radītu patīkamu un dzīvīgu atmosfēru un viesis ienākot viesnīcā justos brīvi. Arī tajos brīžos, kad viesnīcā, bārā vai restorānā nav daudz cilvēku, mūzika rada patīkamu atmosfēru, jo klusums šādos gadījumos viesos rada sajūtu, ka visa uzmanība tiek koncentrēta uz viņu un viņš netieši jūtas ierobežots.Visās trīs Radisson Blu viesnīcās (Radisson Blu Hotel Latvija, Radisson Blu Elizabete Hotel, Radisson Blu Ridzene Hotel) mūzika tiek atskaņota gan Lobby bārā gan restorānos. Mūzika tiek speciāli atlasīta, galvenokārt, izvēloties fona mūziku, kas ir instrumentālā mūzika un pietiekami neitrāla, lai netraucētu viesiem ieturēt maltīti vai sarunāties lietišķas tikšanās laikā. Mūzikai ir jābūt salīdzinoši neitrālai, jo viesnīcu apmeklē ļoti dažādi viesi, gan vecuma, gan nacionalitātes, gan mentalitātes ziņā, līdz ar to mūzika nedrīkst nevienam no viesiem radīt diskomfortu vai traucēt.Viesnīcā Raddisson Blu Hotel Latvija Lobby bārā mūzikas koncepts tiek mainīts vakarā, kad tiek atskaņota aktīvāka mūzika, jo šajā laikā bāru apmeklē cilvēki, kas nāk šeit atpūsties un baudīt kādu dzērienu, jo darba diena jau ir beigusies. Piektdienu un sestdienu vakaros šeit atskaņotajai mūzikai ir liela nozīme, jo bārs ir vieta, kur cilvēki iegriežas pirms doties tālāk uz Vecpilsētu vai naktsklubu un viesnīcas interesēs ir, lai cilvēki uzkavētos šeit pēc iespējas ilgāk.”

Mūzikas atskaņošanai viesnīcā vai viesu mājā ir nepieciešama licence. Lai uzzinātu sīkāk par jums nepieciešamo mūzikas atskaņošanas atļauju, sazinieties ar “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību” LaIPA un autoru organizācija.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!