Izstādes, gadatirgi, tirdziņi

Izstādes, gadatirgi, tirdziņi

Mūzika gadatirgos un izstādes laikā palīdz apmeklētājiem labāk iejusties valdošajā atmosfērā. Mūzikai ir spēcīga ietekme noskaņojuma veidošanā.

Ar mūzikas palīdzību vien vienkāršu iknedēļas tirdziņu ziemā var pārvērst par Ziemassvētku gadatirgu, ja tirdziņā atskaņo Ziemassvētku dziesmas. Līdz ar to Ziemassvētku mūzikas radītā noskaņa var vedināt pircējus padomāt par svētku mielastam nepieciešamo un iegādāties kādu dāvanu. Mūzika ir vienkāršs un efektīvs veids, kā dažādot gadatirgus noskaņu. Ar mūzikas palīdzību var papildus pievērst apmeklētāju uzmanību — noteiktam stendam vai priekšnesumam. Izstādēs izmantotā mūzika var būt gan piemērota izstādes tematikai, gan tikai kā fona mūzika, kas ļauj katram izstādes dalībniekam papildus mūziku izmantot savos stendos. Mūzika ir nozīmīga mārketinga sastāvdaļa, ko veiksmīgi izmantojot, var palielināt uzņēmuma peļņu. Mūzikas izmantošana, salīdzinājumā ar citiem reklāmas un mārketinga pasākumiem, ir viens no ekonomiskākajiem un emocionāli iedarbīgākajiem komunikācijas veidiem.

Fakti un statistika

  • 73% izstāžu apmeklētāju apstiprināja, ka mūzika ir svarīgs faktors izstādes atmosfēras veidošanā.
  • 52% palielinās apmeklējums, ja izstāžu stendā atskaņo mūziku.

Pieredze

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Baiba Erdmane,direktora vietniece:

“Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs rīko pasākumus, kuri balstīti senajās tradīcijās, gadskārtu svētku svinēšanā un kultūras mantojuma saglabāšanā un kopšanā. Mūzika ir neatņemama sastāvdaļa ikvienam muzeja rīkotajam pasākumam.Tautas lietišķās mākslas izstrādājumu Gadatirgus ir Brīvdabas muzeja vērienīgākais pasākums, kurš notiek jau kopš 1970.gada. Brīvdabas muzejā vienkopus pulcējas vairāk kā 2000 amatnieki no visas Latvijas, lai priecētu apmeklētājus ar tautas lietišķās mākslas izstrādājumiem. Gadatirgus īpašā svētku atmosfēra nav iedomājama bez mūzikas. Ar mūzikas palīdzību plašā Brīvdabas muzeja teritorija Gadatirgus dienās kļūst dzīvāka. Jau sagaidot pie ieejas apmeklētājus, mūzika palīdz īsināt laiku garajās rindās. Plašajā programmā, kuru Brīvdabas muzejs katru gadu piedāvā Gadatirgus apmeklētājiem ir gan deju kolektīvu uzstāšanās, gan folkloras kopu, gan citu mūzikas izpildītāju uzstāšanās. Mūzika piešķir papildus pievienoto vērtību un palīdz pārvērt vienkāršu tirgošanos par pasākumu, kurš jau četrdesmit gadus ir unikāls Latvijas kultūras telpā ar savu vērienu- Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Tautas lietišķās mākslas izstrādājumu Gadatirgus.”

Mūzikas atskaņošanai gadatirgos vai izstādēs ir nepieciešama licence. Lai uzzinātu sīkāk par jums nepieciešamo mūzikas atskaņošanas atļauju, sazinieties ar “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību” LaIPA un autoru organizācija.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!