Koncerti, kultūras pasākumi, festivāli

Koncerti, kultūras pasākumi, festivāli

Koncertos un festivālos mūzikas izmantošana ir pašsaprotama lieta. Veiksmīgi izvēloties mūzikas atskaņošanu pirms koncerta vai starplaikos starp mākslinieku priekšnesumiem, ir iespēja radīt pasākumam nepieciešamo atmosfēru, atbilstoši noskaņojot auditoriju.

Koncerta, festivāla vai pasākuma veiksme ir tieši saistīta ar apmeklētāju apmierinātību un vēlmi ierasties arī uz citiem līdzīgiem pasākumiem. Mūzikai ir emocionāla ietekme, un, variējot ar mūzikas stilu, skaļumu vai atskaņošanas vietu, ir iespējams ietekmēt apmeklētāju uzvedību. Mūzikas atskaņošana pirms koncerta veicina apmeklētāju agrāku ierašanos un līdz ar to arī palielina viņu tēriņus festivālā, koncerta vai pasākuma vietā. Koncertos, festivālos un pasākumos var izmantot dažādus mūzikas stilus norises vietas kafejnīcās, atpūtas zonās un citās apmeklētājiem pieejamās vietās.

Fakti un statistika

  • 93 % respondentu norāda, ka valdošais klusums pirms mūziķu uzstāšanās, kafejnīcās, atpūtas zonā un koncertu starplaikos neglābjami sabojātu festivālu vai pasākumu gaisotni
  • 65 % Lielbritānijas festivālu apmeklētāji atzīst, ka piemērota fona mūzika festivāla laikā ļauj labāk novērtēt pasākumu kopumā
  • 65% atzīst, ka mūzikas atskaņošana ne tikai priekšnesumu laikā liek viņiem labāk novērtēt pasākumu kopumā.

Pieredze

Untitled

Mārcis Gulbis,valdes loceklis:

“Muzikālo darbu izmantošana ir viens no publisko pasākumu nozares stūrakmeņiem – izpildīti priekšnesumā vai mehāniski atskaņoti, muzikālie darbi ir nozīmīga ikviena pasākuma sastāvdaļa. Pareizi kompilējot muzikālos darbus iespējams noskaņot auditoriju, radīt nepieciešamo fonu, spilgtināt saturisko nozīmi vai pat kardināli pārveidot pasākuma saturu. Latvijā, kur mūzikas darbu izmantošanai nav ilga vēsture, ir svarīgi veicināt ikviena izpratni par muzikālo darbu kā intelektuāla īpašuma tiesību objektu. Ikvienam, sākot no maza lauku veikaliņa īpašnieka līdz pat pasākuma organizatoram stadionā, ir jāapzinās, ka, pareizi izmantojot muzikālus darbus, var uzlabot pārdošanas rezultātus un veicināt apmeklētību.”

Mūzikas atskaņošanai koncertos, festivālos vai kultūras pasākumos ir nepieciešama licence. Lai uzzinātu sīkāk par jums nepieciešamo mūzikas atskaņošanas atļauju, sazinieties ar “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību” LaIPA un autoru organizācija.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!