Pašnodarbināto mūziķu biedrība: nodokļu izmaiņas ir jāatliek!

Raksta attēls - Pašnodarbināto mūziķu biedrība: nodokļu izmaiņas ir jāatliek! Unsplash

20.10.2020

14. oktobrī, notika mākslinieku Kristapa Gulbja un Aigara Bikšes rīkotā zibakcija “Nesaprašanās siena” ar mērķi aktualizēt valdības attieksmi pret būtiskas sabiedrības daļas pausto nostāju par plānoto autoratlīdzībai piemēroto nodokļu režīma maiņu krīzes situācijā.

Akcijas laikā tās dalībnieki norādīja uz par valsts budžetu atbildīgo institūciju acīmredzamo nevelēšanos nodokļu likmju izmaiņu plānošanas procesā ieklausīties radošās nozares pārstāvju viedoklī un argumentos. Šāda attieksme novedusi pie sajūtas, ka valdības darbs un lēmumu pieņemšana notiek “aiz sienas” – kādā citā vidē, kur mākslinieku un citu radošo personu aktualitātes neeksistē. 

Pašnodarbināto mūziķu biedrība (PMB) nenoraida iniciatīvu pārskatīt un veikt izmaiņas līdzšinējā autoratlīdzības ienākuma saņēmējam piemērotajā IIN maksāšanas režīmā, taču organizācija kategoriski iestājas pret šī procesa veikšanu šobrīd: “Laikā, kad radošā industrija ir spiesta darboties ļoti ierobežotos apstākļos un ir atzīta par vienu no visvairāk cietušajām nozarēm, jebkādas izmaiņas nodokļu režīmos, kas nekādi neveicina industrijas iespēju izdzīvot un attīstīties, nav pieņemamas”, pauda biedrības padomes loceklis Guntars Račs. Mūziķis arī norādīja uz nepieciešamību valdībai arvien attīstīt konstruktīvas sarunas ar PMB un citām radošo nozari pārstāvošām institūcijām, tādējādi veicinot izpratni par nozares aktualitātēm un praktiskajām norisēm radošajā ikdienā.

Šobrīd biedrība turpina sadarbību ar Kultūras ministriju un aktīvi diskutē par Valsts Kultūrkapitāla fonda radošo personu nodarbinātības programmas nolikuma kritēriju maiņu ar mērķi konkursa otrajā kārtā būtiski paplašināt pretendentu auditoriju. Tāpat sadarbībā ar Latvijas Pasākumu nozares tehniskā nodrošinājuma uzņēmumu apvienību PMB lūgusi tikšanos ar Saeimas budžeta komisijas vadību ar mērķi vienoties par plānotās nodokļu režīma maiņas atlikšanu līdz brīdim, kad nozare atsākusi strādāt ierastajā režīmā.

Biedrība vērš uzmanību uz publiskajā telpā izskanējušo nepatieso informāciju par nodokļu palielināšanos trīs reizes, vienlaikus norādot uz gatavību apspriest valdības piedāvātās nodokļu izmaiņas pēc krīzes situācijas.

PAR BIEDRĪBU

Pašnodarbināto mūziķu biedrība izveidota ar mērķi aizstāvēt mūziķu intereses. Biedrības dibināšanas iniciatori ir Latvijā pazīstami mūziķi Aivars Hermanis, Guntars Račs, Jānis Lūsēns, Mārcis Auziņš, Ralfs Eilands, Kaspars Zemītis, Evilena Protektore, Raimonds Macats un Valdis Skujiņš. Šobrīd biedru skaits pārsniedzis 80 un viņu vidū ir daudzi vadošie Latvijas izpildītājmākslinieki.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!