Apmeklējot šos Džeza dienas koncertus, tu dzirdēsi 30 džeza mūziķus

Raksta attēls - Apmeklējot šos Džeza dienas koncertus, tu dzirdēsi 30 džeza mūziķus Publiciātes foto kolāža

22.04.2016 / Parmuziku.lv

Nākamnedēļ no 27. līdz 1. maijam džeza mūzika parādīs vasaras krāsas un skanēs līdz rītausmai. Starp lielākiem un mazākiem koncertiem visā Latvijā organizatori piedāvā divus centrālos UNESCO atzītās Starptautiskās Džeza dienas Latvijā notikumus.

29. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē notiks Jazzatomy kolektīva koncerts ar programmu “Colors of Summer” (Vasaras krāsas).

Jazzatomy izveidoja Artjoms Sarvi – Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistrantūras absolvents, viens no talantīgākajiem jaunajiem džeza pianistiem, un Evilena Protektore – pazīstama džeza dziedātāja, konkursa Riga Jazz Stage 3. vietas, Jazz Voices 2014 Grand Prix ieguvēja, grupas Pieneņu Vīns vokāliste un komponiste. Programmā “Colors of Summer” viņi kopā rādīs savu redzējumu par vasaras mūzikas krāsām un vadīs klausītājus īpašā sajūtu ceļojumā - projekts vieno džeza mūziķus, klasisko stīgu kvartetu, pūšaminstrumentu sekciju un turntable mākslinieka radītos elektroniskos efektus.

Pasākumā Jazz Master Jam, kas risināsies 30. aprīlī klubā 9.vilnis, koncertēs džeza un mūziklu pasaules vēstnieki.

Beātes Zviedres kvartets un diksilends Riga Retro kopā ar vienu no kolorītākajiem Latvijas vokālistiem – Laimi Rācenāju. Mūziķu priekšnesumiem sekos improvizācijas nakts - jam session, ko vadīs Latvijas džeza saksofona spēles vēstnieks Toms Rudzinskis kopā ar ASV kontrabasistu Robu Dugaju (Rob Duguay), kuru pasaulē ciena par viņa  izcilu kontrabasa spēlētprasmi, kompozīciju un devumu džeza kopienai.

Džeza dienu Latvijā rīko apvienība Wise Music Society. Vairāk informācijas par pasākuma programmu un māksliniekiem var meklēt www.jazzday.lv. Biļetes uz pasākumiem pieejamas www.bilesuserviss.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!