DJ Heincha izvēlas visu laiku labākos ballīšu hitus

Raksta attēls - DJ Heincha izvēlas visu laiku labākos ballīšu hitus Foto no personīgā arhīva

09.08.2016

Heincha nu jau labu laiku kā dzīvo Luksemburgā, taču mēdz ik pa laikam parādīties arī dzimtenē un pat pamanās uzspēlēt kādā ballītē.

Kādreiz viņš bija neatņemama pašmāju ballīšu dzīves sastāvdaļa un aktīvs apvienības “Jaffa Riga” dalībnieks. Lūkojām noskaidrot, kurus piecus skaņdarbus viņš uzskata par visu laiku jaudīgākajiem ballīšu hitiem!

1. Michael Jackson “Billie Jean”

Šim gabalam ir viena no visu laiku labākajām basa līnijām, kas joprojām deju klubos reti kuru atstāj vienaldzīgu. Turklāt pati dziesma ir lieliska.

YouTube

2. Us3 “Cantaloop (Flip Fantasia)”

Bezbēdīga klasiskās Herbija Henkoka džeza tēmas interpretācija salikumā ar hip-hop bītu un repu. Šāda tipa fankā un džezā balstīts hiphops bija tipisks deviņdesmitajiem gadiem, un “Us3” versija bija viens no veiksmīgākajiem šā novirziena piemēriem, kas savu funkciju lieliski pilda joprojām. Liek ne tikai dejot, bet arī pasmaidīt.

YouTube

3. James Brown “I Got You (I Feel Good)”

Fanks sešdesmito gadu beigās izauga no soul un rhythm&blues mūzikas un septiņdesmitajos gados kļuva par deju zāļu standartu, lielā mērā pateicoties tieši Džeimsa Brauna un viņa pavadošo mūziķu neraksturīgajai spēles un dziedāšanas manierei. Lai gan Džeimss bija viens no pirmajiem celmlaužiem šajā r&b atzarā, viņa mūzika enerģijas un grūva ziņā joprojām ir viena no jaudīgākajām, spilgtākajām un noteikti visvairāk semplētākajām citu autoru skaņdarbos. Nebija gan viegli izvēlēties starp šo gabalu un citu viņa deju zāļu grāvēju – “Sex Machine”.

YouTube

4. Fatboy Slim “Rockafeller Skank”

Šāda veida lauztu ritmisko cilpu mūzika, dēvēta par big beat, valdīja bāru un klubu deju zālēs deviņdesmito gadu beigu posmā (Rīgā šāda veida mūzika visvairāk asociējas ar “Pulkvedi” un “Casablanca”). Viens no veiksmīgākajiem un talantīgākajiem šajā nometnē bija Fatboy Slim jeb Normans Kuks, kurš tolaik bija daudzu deju hitu autors. “Rockafeller Skank” ir vokāla semplu graizīšanas meistardarbs un kārtējais pierādījums tam, ka izcilam deju gabalam nav nepieciešams izvērsts, spēcīgs verbālais vēstījums. “The funk soul brother, check it out now, the funk soul brother, right about now!”

YouTube

5. EastBam “Aka Aka”

Roberta Gobziņa un Westbam ierakstu studijas kopdarbs “Aka Aka” bija ne tikai pirmais Rietumos izdotais, bet ir arī, iespējams, visu laiku grūvīgākais un labāk producētais latviešu deju mūzikas gabals. Pirmās “Aka Aka” taktis uz Latvijas deju grīdām parasti tiek uztvertas ar sajūsmu, pēc kurām cilvēki steidzas mesties dejā. Ne mazāk svarīgi – tas ir viens no retajiem Latvian Beat skaņdarbiem, kas neizklausās novecojis.

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!