Ģirta Šoļa labākās dziesmas tapušas izmisumā vai uz zvaigznēm raugoties

Raksta attēls - Ģirta Šoļa labākās dziesmas tapušas izmisumā vai uz zvaigznēm raugoties Foto no personīgā arhīva

24.08.2016

Šoreiz mini-anketējam jaunizcepto Latvijas Leļļu teātra galveno režisoru, arīdzan aktieri, mūziķi, dīdžeju un vienkārši labu cilvēku Ģirtu Šoli.

Ģirts atzinās pamatīgā radu būšanā – pirmais mūzikas instruments saistīts ar omīti, pirmā plašu kolekcija – ar vecākiem. Nav brīnums, ka, sākot dzīvot atsevišķi, paša dziesmas pēc tam top dziļā izmisumā!

Kad pirmoreiz paņēmi rokās kādu mūzikas instrumentu un kas tad notika?

Omītes klavieres. Vecums nenosakāms. Atceros, ka varēju stundām ildi sēdēt un klausīties, kā skan viena nots, pēc tam otra, pēc tam divas kopā utt. Pārējo paveica iztēle.

Kurš bija pirmais mūzikas ieraksts, kas tika iegādāts par savu naudu, un kāpēc tieši tas?

Pirmais “pirktais” ieraksts kasetē – kaut kas saucamajā “ierakstu studijā”. Pirmā oriģinālā kasete – varētu būt U96 “Das Boot” singls.

Pirmā paša plate – “Ienāc ausīs” (1990. gadā izdota latviešu alternatīvās mūzikas izlase – red.). Līdz tam plates man pirka vecāki.

Kurš ir tavs labākais skaņdarbs un kā tas tapa?

“Frontline” gabals ar nosaukumu “Karies, vecīt!”. Dziļā izmisumā. “Kariesvecīša” oriģinālieraksts gan pazuda līdz ar “Radio KNZ” pārcelšanos uz Āgenskalnu. Rimeiks nav uztaisīts. Tādēļ minēšu arī otru labāko – “Kosmonautu”! Tas gan netapa izmisumā, bet uz zvaigznēm raugoties…

Par Ģirta grupu "Frontline" vairāk vari uzzināt šeit!

Ko tu atbildētu, ja sadarboties piedāvātu Madonna un jautātu, kā jūs varētu kopā brīvi izpausties?

Uz priekšu!

Kas ar mūziku notiks nākotnē?

Nekas traks. Toni diktēs cilvēki ar bagātīgāko muzikālo iztēli un pieredzi. Mūzikas instrumenti nebūs nepieciešami. Taču ļoti augstu kotēsies retie “dzīvo” instrumentu meistari!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!