Klasiskās mūzikas huligānu "DAGAMBA" koncertā - Bēthovena un "Rammstein" daiļrades apvienojums

Raksta attēls - Klasiskās mūzikas huligānu "DAGAMBA" koncertā - Bēthovena un "Rammstein" daiļrades apvienojums Publicitātes foto

03.11.2017 / Parmuziku.lv

Ar jaunās programmas atklāšanas koncertu Rīgā, koncertzālē "Palladium", klasiskās mūzikas huligānu grupa "DAGAMBA" jau šodien, 3. novembrī, uzsāk koncertu sēriju Latvijā.

Kopumā tūres ietvaros plānoti deviņi koncerti, tai skaitā papildkoncerti. Jaunā programma #LudwigVanRammstein tapusi, apvienojot Ludviga Van Bēthovena un grupas "Rammstein" daiļradi. Šodien arī tiek izdots jauns grupas DAGAMBA albums, kur apkopoti 8 skaņdarbi.

Šķietami tik atšķirīgi dažādu gadsimtu mūziķi, bet ar tik daudz ko kopīgu – viena valsts, viena valoda un mūzika, kas pārsteidz un lauž stereotipus,

atzīst grupas līderis Valters Pūce.

Savukārt grupas pianists Dainis Tenis skaidro:

Mums ir interesanti strādāt pie jaunās koncertprogrammas, atklājot, cik skaista un melodiska patiesībā ir "Rammstein" mūzika un kāda mežonīga jauda caurstrāvo Bēthovena darbus. Sākumā šis savienojums likās traks un nerealizējams, taču ar laiku atklājām, cik organiski šīs dažādo laiku melodijas viena otru papildina, veidojot muzikālu sinerģiju ar netverami mežonīgu skaistumu.

DAGAMBA jaunā koncertprogrammā Bēthovena mūzika kļūst par rokmūziku, bet "Rammstein" melodijas iegūs akadēmisku skanējumu.

Mēs, savienojot dažādus mūzikas žanrus un laikmetus, nojaucam starp tiem robežas,

norāda V. Pūce.

Tūres ietvaros Latvijā koncerti notiks: 3. novembrī Rīgā, 7. un 8. novembrī Jelgavā, 10. novembrī Rēzeknē, 23. novembrī Ventspilī, 17. decembrī Liepājā un divi koncerti 21. janvārī Cēsīs.

Jaunās koncertprogrammas atklāšanas koncerts notiks 3. novembrī plkst. 20.00, Rīgā, koncertzālē "Palladium".

Grupa šoruden ir arī uzsākusi koncerttūri Krievijā, kur trīs koncerti jau notika oktobra mēnesī un nākamie plānojas šā gada nogalē, decembrī. Grupa ir ieguvusi plašu atpazīstamību ne tikai Latvijā, bet arī Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Anglijā, Turcijā, Itālijā, Polijā, Holandē, Beļģijā un citur .

Grupu "DAGAMBA" izveidoja Valters Pūce 2011. gadā. Viņam pievienojās bērnības draugs un čellists Antons Trocjuks, bet pēc pāris gadiem irāņu perkusionists Hamidreza Rahbaralam un lietuviešu pianists Dainis Tenis, izveidojot internacionālu grupas sastāvu. Pirms gada grupas sastāvu papildināja bundzinieks Artūrs Jermaks. DAGAMBA aizraujošie muzikālie eksperimenti un radošie risinājumi būvē tiltu starp dažādām mūzikas pasaulēm, – roks, pops un klasiskā mūzika, tādejādi apvienojot dažādus muzikālos stilus, kā arī piešķirot klasiskais mūzikai mūsdienīguma elpu un skanējumu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!