Rīgā uzstāsies blekmetāla pamatlicēji "Mayhem"

Raksta attēls - Rīgā uzstāsies blekmetāla pamatlicēji "Mayhem" Publicitātes foto

26.09.2017 / Parmuziku.lv

22. oktobrī klubā "Melnā Piektdiena" otro reizi uzstāsies norvēģu «otrā viļņa» blekmetāla pamatlicēji.

"Mayhem" (The True Mayhem) ir 1984. gadā izveidota blekmetāla mūzikas grupa no Norvēģijas. Grupas nosaukums ir cēlies no "Venom" dziesmas "Mayhem with Mercy". Grupa ir plaši pazīstama dēļ tās saistības ar slepkavībām, pašnāvībām  un citiem vardarbības aktiem tās darbības sākumā.

Citas tolaik tikko radušās Norvēģijas grupas uzskatīja, ka pirms nepilniem 1000 gadiem vikingu sabiedrības vidū ienestā kristietība iznīcinājusi senās kultūras mantojumu. Tāpēc blekmetālisti aizsāka jaunu tradīciju: gatavojoties jauna ieraksta izdošanai, viņi nodedzināja kādu baznīcu (pavisam tika iznīcināti 17 dievnami) un kūpošo drupu bildi pēc tam lika uz plates un diska vāka. "Mayhem" nebija iznēmums. Šādus albumus neviena ierakstu izdevniecība, protams, izlaist negribēja: "Mayhem" ģitāristam - Eironimusam nācās nodibināt savējo - "Deathlike Silence", kuras ieraksti tagad ir kolekcionējams retums.

Tā kā šādā grupā pat visekstrēmākie mūziķi vairs īsti negribēja spēlēt, Eironimusam nācās iesaistīt dziedātāju Attilu Csiharu no Ungārijas kolektīva Tormentor, bet par sesijmūziķi pieaicināt visu instrumentu pratēju - norvēģi Vargu Vikernesu (Burzum). 1993.gada 10. augustā Vikerness ar 23 naža dūrieniem mugurā, kaklā un galvā noslepkavoja Eironimusu. Vikernesam par slepkavību un iepriekšējām baznīcu dedzināšanu epizodēm piesprieda maksimālo iespējamo sodu - 21 gadu cietumā, no kurienes viņš turpināja izdot mūziku zem Burzum vārda, līdz tika atbrīvots pirms termiņa 2009. gadā.

Kopumā "Mayhem" mūzikas vēsture var saskaitīt 12 albumus. Rīgā grupa izpildīs mūziku no klasiskā albuma "De Mysteriis Dom Sathanas". Zināms fakts, ka lai sagādātu vāka bildi albumam "De Mysteriis Dom Sathanas", Eironimuss ar Vikernesu palēnām savāca pusotru centneru sprāgstvielu un plānoja uzspert gaisā Nīdārosas katedrāli. Bet tas nebija istenots.

Biļetes iespējams iegadāties internetā. Koncerta sākums plkst. 20.00, klubs atvērts no plkst. 19.00.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!