Vasaras postfolka festivāls Saulgriezis izziņo māksliniekus

Raksta attēls - Vasaras postfolka festivāls Saulgriezis izziņo māksliniekus Publicitātes foto

09.05.2017 / Parmuziku.lv

Etno-eko festivāls SVIESTS šogad pārceļas uz pašu vasaras sākumu un notiks sestdien, 10. jūnijā Valmiermuižas pils parkā pasākuma "Saulgriezis” ietvaros. Festivāla ietvaros notiks arī izdevniecības "Lauska” izdotās, nu jau septītās etno-mūzikas izlases SVIESTS ieskandināšana. Vairākas SVIESTS 7 pārstāvētas grupas būs klausāmas arī festivāla programmā.

Pasākuma "Saulgriezis” dienas programmā ir paredzēts mājražotāju labumu tirdziņš "Ar Gardu muti Valmiermuižā”, nu jau tradicionālās amatnieku meistarnīcas, kurās katrs varēs sev pagatavot ko garšīgu, noderīgu vai skaistu, un arī vietējā TDA ansambļa "Sadancis” koncerts.

Latviešu folkloras kopas "Skandinieki”, "Ore” un "Teikas muzikanti” ar dziesmām un rotaļām ļaus ielīgoties pirmsjāņu noskaņās, bet īpaši viesi no Ziemeļiem būs Norvēģijas sāmu ansamblis "Dimitri Joavku”, kurš liks skanēt sāmu joikām.

Vakara programma uz SVIESTA skatuves sāksies plkst. 18.00 ar jaunajām postfolkloras dīvām- grupu "Tautumeitas”. Būs retā iespēja noklausīties suģestējošās balss īpašnieces Elzas Rozentāles ar etno-džeza grupas "Bur Mani” brīvdabas priekšnesumu.

Festivāla īpašie ārzemju viesi šogad ir, pēc pašu vārdiem, neozombiju-postfolka duets "Puuluup” no Igaunijas un trio Pekko Käppi & K:H:H:L jeb tulkojumā "beigtā trakā zirga kauli” no Somijas. Abām šīm Ziemeļu kaimiņu grupām kopīgs ir īpašā tradicionālā instrumenta "talharpa”, jeb lociņu liras izmantošana, kurš ir pazīstams Somugru zemēs, bet Latvijā ir pilnīgi nezināms.

Tumsai iestājoties festivāla centrālajā laukumā tiks aizdegta "Uguns saule”. Šo ugunsskulptūru veido divi starptautiski mākslinieki – Jordi NN no Valencijas, Spānijā un Mantvydas VV no Klaipēdas, Lietuvā, kuri jau vairākus gadus sadarbojās dažādās vietās Lietuvā veidojot trisdimensionālas gadskārtu un festivālu ugunsskulptūras.

Vakara kulminācija būs viens no pirmajiem šīsvasaras dūdu un bungu grupas "Auļi” koncertiem Vidzemē, kura laikā gaidāmi arī daži pārsteigumi. Pusnaktī nenogurdināmajiem dancotājiem Māsas Dimantas & Cēsu Mednieku Cepurīšu Orķestris spēlēs dančus.

Sīkāka informācija par etno-izlasi SVIESTS 7 sekos tuvākajā laikā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!