A-Trak atklāj, kā top Kanjes Vesta dziesmas

Raksta attēls - A-Trak atklāj, kā top Kanjes Vesta dziesmas Foto: Ekrānuzņēmums

18.03.2015 / Normunds Vucāns

Viens no Kanjes Vesta (Kanye West) kādreizējiem producentiem, dīdžejs un ierakstu kompānijas Fool’s Gold dibinātājs A-Trak mūzikas vietnei Stereogum atklājis mūzikas biznesa aizkulises, pastāstot, kā radušies divi no iepriekšējās desmitgades populārākajiem repa gabaliem pasaulē.

Par dziesmu Gold Digger:

„Rakstot Gold DiggerKanje bija radījis savu demo versiju, tomēr viņam likās, ka tā ir izdevusies pārāk popsīga. Viņš gribēja, lai dziesmai ir vairāk dusmīgāks skanējums, uz ko es piedāvāju ieskrečot plates tajā vietā, kurā viņš repo “Get down girl, go ‘head, get down.” Es zināju, kuru semplu jāizmanto, uz ko viņš atbildēja, ka jā, tas varētu būtu forši – lidojam uz Losandželosu to ierakstīt. Diemžēl, Vests jau bija pārtērējis budžetu, ko viņa ierakstu kompānija Def Jam bija atvēlējusi šim albumam, un teica, ka neapmaksās lidojumu.

Nākamajā vakarā mums bija paredzēts koncerts. Pēdējā brīdī viņš man iedeva šīs dziesmas pavadījumu, jo bija izlēmis to tomēr izpildīt. Tā nu sanāca, ka man nācās improvizēt un visus skrečus domāt uz vietas, uzstājoties. Izdarīju tieši tā, kā pirms tam biju plānojis, un, tiklīdz koncerts bija galā, viņš man teica: „ok, lidojam uz Losandželosu, šis ir jāieraksta. Es pats samaksāšu par lidojumu, man viss vienalga." Mēs aizlidojām, ierakstījām šos skrečus un pārējais jau ir vēsture.”

Par Stronger:

„Es viņam iedevu to Daft Punk semplu. Patiesību sakot, negribēju, lai viņš to izmanto – tas ir interesantais šajā stāstā. Būtībā viņš tam uzdūrās nejauši, jo producents Swizz Beats bija izmantojis to pašu daļu no dziesmas Technologic, strādājot pie Busta Rymes kompozīcijas Touch It. Mums bija koncerttūre Eiropā 2006. gadā, un mēs pavadījām daudz laika autobusā, klausoties radio. Vienā no šādām reizēm Kanje izdzirdēja Touch It un uzskatīja, ka sempls irr iktīgi labs. Es teicu: „Tur ir daļa no Daft Punk piedziedājuma.” Uz ko Vests man atbildēja: „Kā piedziedājuma?” Es tam nespēju noticēt – Kanje Vests nekad neko nebija dzirdējis par Daft Punk!”

Izmantotie resursi: mūzikas vietne Stereogum

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!