Vijoles virtuozam Gidonam Krēmeram tiks piešķirta prestižā balva "Praemium Imperiale"

Raksta attēls - Vijoles virtuozam Gidonam Krēmeram tiks piešķirta prestižā balva "Praemium Imperiale" Foto: Matiss Markovskis

16.09.2016 / Parmuziku.lv

13. oktobrī Berlīnē "Praemium Imperiale" balvas ieguvēju paziņošanas pasākumā tika sveikts arī virtuozais vijolnieks Gidons Krēmers. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 18. oktobrī Tokijā.

Gidons Krēmers prestižo balvu saņems par mūža ieguldījumu kultūrā un mūzikā. Viņš uzsvēra savu piederību Latvijai, izcēla savu lēmumu pirms 20. gadiem dibināt “Kremerata Baltica”  un pauda gandarījumu, ka kamerorķestrim joprojām izdodas uzturēt augstu kvalitāti, vēsta informācija Latvijas Vēstniecības Vācijā mājaslapā.

Šogad balvas tiks piešķirtas arī amerikāņu kino režisoram Martinam Skorsēzem (Martin Scorsese) un amerikāņu māksliniecei Sindijai Šērmanei (Cindy Sherman).

"Praemium Imperiale" 1989. gadā iedibināja Japānas karaliskā ģimene un tās nozīmīgums tiek pielīdzināts Nobela prēmijai literatūrā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!